Spodnie vs. spódniczka

Data dodania: 02-06-2012, Tagowanie: moda, dopasowanie, spodnie

Strój wizytowy powinien się znaleźć w szafie każdej kobiety. I chociaż większości z nich nie przydaje się on codziennie – pomijając urzędniczki i bizneswoman – to jednak zdarzają się okazje, kiedy nie wypada ubrać niczego innego jak strój wizytowy. Warto więc się w taki zaopatrzyć. Co składa się na strój wizytowy dla kobiety?
Przede wszystkim jest to komplet. W jego skład wchodzą spodnie lub spódniczka, do tego bluzka i żakiecik czy marynarka.

Spodnie wyglądają mało profesjonalnie jeśli chodzi i wizytowy strój kobiety, dlatego warto zaopatrzyć się w spódniczkę. Chociaż wcale nie jest powiedziane, że jest to jakiś wymóg. Najlepiej, żeby była to spódniczka czarna, bądź szara, wykonana z dość sztywnego materiału. Dla kobiet młodszych świetnym rozwiązaniem jest spódniczka plisowana.

Do spódniczki należy dopasować bluzkę – najlepiej białą, chociaż nie wyklucza się innych kolorów. Elegancko można tak naprawdę wyglądać w każdej barwie. Ważne, aby nie była to barwa nazbyt krzykliwa i musi koniecznie pasować do spódnicy.

Całości dopełnia żakiecik, bądź marynarka. Żakiet jest krótszy, zaś marynarka zakrywa trochę pośladków. Warto więc tak dobierać górę, aby w niej się dobrze czuć, bowiem tak naprawdę nie ma reguły, co powinno się ubierać.

Do tego wszystkiego należy jeszcze dobrać odpowiednie dodatki i buty pamiętając cały czas o tym, że wszystko powinno idealnie się ze sobą komponować.


mieszkanie Tissot Savonnette Quartz T83.6.508.13 buty do nauki chodzenia

Czytaj także:

Stroje wizytowe dla kobiet


Kobieta, jeśli chodzi o strój, jest w stanie poradzić sobie niemal w każdej sytuacji. Jest ona w stanie wybrnąć z każdego, choćby najbardziej nerwowego momentu swojego życia, z podniesioną głową. Co więcej, zawsze wie jak się przygotować i jak się ubrać. Zawsze, za wyjątkiem randki. Jest to bowiem największy ...

Kreacje wieczorowe


Praktycznie każda kobieta chciałaby wyglądać niczym księżniczka. I chociaż wiadomo, że królewny i księżniczki występują tylko w bajkach, to jest sposób na to, aby chociaż na chwilę poczuć się jak w takiej bajce i przez jeden moment stać się księżniczką. Metodą na to są kreacje wieczorowe.
Suknie od ...

Sukienka na Sylwestra


Sylwester zbliża się wielkimi krokami, zatem warto już rozglądać się nad jakąś kreacją, w której to wkroczymy na salę balową i sprawimy, że oczy wszystkich będą zwrócone tylko na nas. I chociaż o zdobycie takiej sukni jest niesamowicie trudno, to warto chociaż próbować, bo wybór w końcu jest ogromny i tak ...