Wpisy dla daty: 29-05-2012

Jak dbać o cerę trądzikową?

Data dodania: 29-05-2012, Tagowanie: cera, dieta, skóra

Na pewno niejedna nastolatka i niejeden nastolatek, mieli bądź mają aktualnie problemy z cerą i trądzikiem. To właśnie ten parszywy skórny problem pojawia się zawsze wtedy kiedy tego najmniej się spodziewamy niszcząc nam życie i powodując wszechogarniającą rozpacz. I chociaż jeszcze nie wynaleziono sposobu, aby zgładzić go na dobre, to jednak jest wiele metod, które pomagają sobie z nim radzić. Jakie to metody i jak właściwie dbać o cerę trądzikową?
Cera trądzikowa jest niesamowicie wrażliwa i delikatna. Dlatego należy uważać, aby z niczym nie przesadzić. Pierwszym krokiem do pielęgnacji takiej skóry jest przede wszystkim oczyszczanie. Codziennie, na naszej skórze pojawia się miliony zanieczyszczeń i różnego rodzaju bakterii, które sprzyjają zapaleniom skórnym. Dlatego, aby się przed nimi ustrzec, trzeba możliwie jak najczęściej oczyszczać skórę tonikami i peelingiem. Tonik świetnie oczyszcza, zaś peeling czy maseczka sprawiają że pozbywamy się martwego naskórka.

Jednak oczyszczanie to nie wszystko. Warto jakoś swoją skórę zabezpieczyć stosując kremy nawilżające, które nie przepuszczą do środka żadnego zanieczyszczenia i stworzą swego rodzaju maskę. Jednak jak wiadomo również najdoskonalsza maska może coś przepuścić. Dlatego warto ją wspomóc odpowiednim odżywaniem się. Większość pryszczy powstaje przez złą dietę bogatą w cukier, czekoladę, bądź ostre przyprawy. Warto zastąpić je owocami, a na pewno nasza cera odetchnie z ulgą, zaś trądzik nie będzie miał siły, by nas niepokoić.

Kreacje wieczorowe

Data dodania: 29-05-2012, Tagowanie: ubrania, dopasowanie, sukienka

Praktycznie każda kobieta chciałaby wyglądać niczym księżniczka. I chociaż wiadomo, że królewny i księżniczki występują tylko w bajkach, to jest sposób na to, aby chociaż na chwilę poczuć się jak w takiej bajce i przez jeden moment stać się księżniczką. Metodą na to są kreacje wieczorowe.
Suknie od zawsze dodawały kobietom kobiecości i ponętności. To one podkreślają kobiece kształty i sprawiają, że każda niewiasta czuje się najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednak warto owe wieczorowe suknie dobierać umiejętnie, aby zamiast wyolbrzymiać nasze wady, podkreślały nasze zalety i kobiece atuty.

Długa suknia nie każdemu pasuje. Dlatego w zależności od tuszy, bądź wzrostu należy dobierać długość sukni. Wysoka kobieta o nienagannej figurze osy może założyć na siebie długa po kostki suknię, która opinając jej talię sprawi, że niejednemu księciu zabije mocniej serce. Jednak taka kreacja nie będzie pasowała postawnej, aczkolwiek niskiej kobiecie. Dla takiej lepiej dopasować coś krótszego, może czegoś wzbogaconego w falbany, aby tym samym podkreślić jej krągłości, których to nie powinna się ona wstydzić.

Istotny jest również kolor takiej sukni. W zależności od tego jaką mamy cerę, jakiego koloru włosy, oraz jakie mamy zamiar dobrać dodatki, powinnyśmy w ten sam sposób dobierać barwę naszej kreacji. Tylko pasująca do wszystkiego kiecka może zrobić z nas księżniczkę rodem z bajki.

Sukienka na Sylwestra

Data dodania: 29-05-2012, Tagowanie: ubrania, sukienka, szyk

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, zatem warto już rozglądać się nad jakąś kreacją, w której to wkroczymy na salę balową i sprawimy, że oczy wszystkich będą zwrócone tylko na nas. I chociaż o zdobycie takiej sukni jest niesamowicie trudno, to warto chociaż próbować, bo wybór w końcu jest ogromny i tak naprawdę każda dama jest w stanie znaleźć taką kreację, która spełni jej wymagania.
Jednak warto na samym początku zadać sobie pytanie, czy zależy nam bardziej na tym, by wyglądać olśniewająco, czy też na tym by się zabawić. Nieraz często jedno wyklucza się z drugim, bowiem piękna suknia bywa niewygodna, zaś wygodna nie grzeszy pięknością. Warto więc rozglądać się za czymś pomiędzy. Idealna suknia to taka, która ładnie się prezentuje, jednocześnie nie uwierając nas przy drobnych chociażby ruchach.

Aby wyglądać pięknie nie trzeba mieć na sobie kreacji prosto z wybiegów mody znanych projektantów. Warto wybierać suknie, które podkreślają nasze atuty, dodając jednocześnie kobiecości i ponętności. Czasem skromna sukienka bez większych dodatków jest w stanie lepiej wyegzekwować urodę kobiety niż wydziwiana kreacja z milionem różnego rodzaju falbanek czy innych dekoracji. Dlatego przede wszystkim należy dobrać coś, co będzie pasowało do urody. Bowiem nie ma nic gorszego niż kobieta w sukni, która do niej kompletnie nie pasuje. A jak wiadomo, aby zabłysnąć kobieta zrobi wszystko, czego przykładem mogą być współczesne celebrytki.


mieszkanie spodnie chłopięce sklep online Fale radiowe Katowice Panewniki